Dag 6 NK Venlo
Deze morgen, donderdag 10 juli, al weer op tijd aan het ontbijt en uiteraard aan onze vaste tafel 🙂 Tja gewoonte dieren zijn we wel… Als we om half negen de lounge van het Maaspoort theater binnenlopen zit Loek al aan zijn ontbijt. Vanwege de verbouwing van de ontbijtzaal van het hotel zitten we deze week op de 2e verdieping van het theater met uitzicht over de Maas.
Ton van Roon en zijn vrouw zitten er al en even later schuift Anne Haast ook aan. Altijd gezellig aan de tafel van de ‘arbiters’, want afgelopen week schoven Colleen en Jessica ook regelmatig aan.
De 2e ronde van de halve finales bracht weer een hoop spektakel. Oke, Jorden had niet zoveel moeite met Liam Vrolijk en bereikte eenvoudig de finale maar Loek kwam niet verder dan remise en moest dus een barage gaan spelen tegen Arthur de Winter. Dat zelfde gold ook voor Anne en Robin Duson. Machteld, zij had haar 1e partij gewonnen, kon remise houden – ternauwernood dat wel – tegen Anna-Maja en had geen barage nodig om de finale te bereiken.
Het was rustig vandaag in het Ald Weishoes. Hopelijk de stilte voor de storm want ik hoop dat er morgen, en zeker overmorgen, wel meer bezoekers langskomen.
Dan de barages. De dames waren pas na zessen klaar met hun partij en daarom werd besloten om eerste de heren (zij waren iets na 16.00 uur al klaar) te laten spelen en daarna pas de dames. De eerste partij kwam Arthur een pion voor in een prima stelling. Loek gaf zich echter niet zomaar gewonnen en wist knap een foutje van zijn tegenstander te benutten en daarmee de partij te verzilveren. Ook in het 2e potje stond Loek er niet zo goed voor maar, en misschien is dat ook wel de ervaring, wist hij er toch een remise uit te slepen en daarmee de finale te bereiken!
Om 19.00 uur begonnen Anne en Robin aan hun barage. Robin won de 1e partij en in de 2e partij, Anne speelde met wit, kwam er een mooie mat aanval van Robin op het bord! Gefeliciteerd Robin met je plaats in de finale.
Na afloop van de wedstrijden nog even lekker gegeten op één van de terassen op het plein vlak voor ons hotel. Venlo is een stad met enorm veel pleintjes waar het overal heerlijk genieten is van een lekker (Weizen)biertje. Loek schoof ook nog even aan en uiteraard werd er nog even bijgekletst over deze dag en – wij kijken altijd vooruit – het toernooi van Hoogeveen.
Morgen dus de finales; Loek van Wely tegen Jorden van Foreest en Robin Duson tegen Machteld van Foreest. ‘Natuurlijk mag er een Foreest winnen’, sprak Loek… maar ik denk dat u zelf wel kunt raden wie hij bedoeld 🙂

Zien jullie de mat?